АНАЛІТИКА

Середній бізнес знижує очікування щодо зростання на тлі падіння отимізму в економіці

IBR від Grant Thornton :  Середній бізнес  знижує очікування щодо зростання на тлі падіння отимізму в економіці

Провідне глобальне  опитування компаній середнього бізнесу - IBR від Grant Thornton - вкотре надає важливе уявлення про глобальне здоров'я  середнього бізнесу.  Результати за перше півріччя 2019 року відображають точку зору майже 5000 компаній середнього ринку в 30+ країнах, опитаних у травні та червні цього року.

Очікування щодо зростання «обвалилися» в першому півріччі 2019 року.

*Чисті показники - відсоток респондентів, які очікують зростання  мінус відсоток респондентів, які очікують зниження.

Загальна картина викликає занепокоєння. У порівнянні з другою половиною 2018 року оптимістичні  економічні   показники, очікування рівня доходів  та очікування прибутковості знижуються. Більшість основних показників зростання  знаходиться на рівнях, які не спостерігалися з 2016 року.

Але не все так погано.  В середньому бізнесі існують зони,  стійкі до зовнішніх подразників. Одним із таких напрямків є  експортні очікування, які в усьому світі є незмінними, незважаючи на торговельну війну США та Китаю. Деякі регіони також добре тримаються, а в тих регіонах, ящо сильно постраждалі, таких  як Азіатсько-Тихоокеанський регіон (APAC), все ще є ознаки здоров'я, особливо на ринках, що розвиваються.

Пропонуємо основні результати досліджень у глобальному та регіональному масштабах:

Показники глобального  оптимізму продовжують знижуватись, а середній бізнес все ще залишається  в стані невизначеності

  • Показники глобального оптимізму впали до трирічного мінімуму. Чисті показники оптимізму  дорівнюють  32%, зменшившись з 39% у другій половині 2018 року.
  • Економічна невизначеність залишається підвищеною - 46% компаній визнають це обмеженням для зростання.

Показники очікувань зростання на середньому  ринку  демонструють негативний тренд  

  • Очікування щодо доходів, рентабельності та зайнятості впали глобально до рівня 2016 року.
  • Порівняно з попередніми періодами менша кількість компаній планують підвищувати  ціни протягом наступних 12 місяців. Це узгоджується з більш широкими ризиками слабкої інфляції, тим більше, що   глобальні темпи  росту сповільнюються.

Експортні очікування виявляються стійкими

  • Чверть компаній визначають торгівельні  тарифи в якості одного із найважливіших зовнішніх бар'єрів на шляху міжнародної експансії, проте експортний оптимізм   зберігається, незважаючи на сповільнення темпів зростання торгівлі. Експортні очікування в Китаї знижуються, тоді як очікування США зростають.

 

Детально дивись: https://www.grantthornton.ua/globalassets/1.-member-firms/ukraine/media/article-pd/global-mid-market-view.pdf [ 236 kb ]

Середній бізнес знижує очікування щодо зростання на тлі падіння отимізму в економіці